Kabelky dle příležitostí

Když muž přijde do obchodu s kabelkami, často se podiví, kolik druhů a kategorií kabelek Novakabelka existuje. Většina žen jich má mnoho právě proto, že ke každé příležitosti je potřeba jiná kabelka, kterou je pak nutno ještě sladit s outfitem. Víte tedy, která kabelka se hodí ke které příležitosti?

Plesy, svatby, divadlo

Když se žena chystá na ples, na svatbu, nebo do divadla, obvykle si sebou bere kabelku, které se říká psaníčko. Jedná se o malou, elegantní kabelku, obvykle na tenkém poutko, jen tak do ruky, nebo designovém řetízku. Buďto bývají psaníčka https://www.heureka.cz/%3Fh%5Bfraze%5D%3DPsan%25C3%25AD%25C4%258Dko%2520%25C4%258Dern%25C3%25A9 nadutá a pevná, nebo kožená. Psaníčka nebývají o mnoho větší než peněženka, protože při těchto příležitostech obvykle žena potřebuje pouze rtěnku, klíče, a nějaké drobné. Ke společenským šatům by navíc velká taška nešla. Psaníčka rovněž nebývají divoce vzorovaná, ani přehnaně barevná, zato mohou být zdobena aplikacemi ve formě flitrů, blyštivých kamínků, nebo krajkami.

modré kabelky

Práce, nákup, pochůzky

K těmto příležitostem se obvykle hodí prostorná taška přes rameno. Jedná se o nejpoužívanější kabelku, ve které se běžně nacházejí klíče, peněženka, líčení, hygienické potřeby, mnohdy i brýle, svačina, důležité dokumenty, nebo lahev s vodou. Do této kabelky se toho zkrátka musí vejít hodně, protože se jedná o příležitosti, kdy je pro ženu nutné mít vše pohodlně po ruce. Tyto tašky tak trochu připomínají magickou kabelku, kterou měla Hermiona ve slavném filmu o Harry Potterovi. Aby kabelka vše unesla, a zvládla každodenní nápor, musí být kvalitní a pevná, mít tlustý popruh, a být vyrobena z odolného materiálu.

žena s kabelkami

Diskotéky, rande, kavárna

V těchto případech se zase nabízí menší crossbody kabelka. Jedná se o kabelku s dlouhým popruhem, který se kříží přes hrudník, a nesklouzává. Nebrání tedy pohybu, a ruce jsou plně volné. Je vhodná jak při tanci, tak při delších procházkách. Velikostně obvykle stačí tak, aby pojala peněženku, klíče, leskl na rty, popřípadě nějakou menší obálku.