Stroj času, aneb jak zpomalit projevy stárnutí

Kdybyste mohli nastoupit do stroje času, a vrátit se o pár (nebo pár desítek) let zpátky, udělali byste to? Věk je jen číslo, a záleží na každém, jak svůj život prožije. Pokud vás ale trápí vrásky, které se nenadále zjevují na vaší tváři, bojujete s nedostatkem energie, a někdy tajně závidíte mladým lidem jejich vitalitu, možná něco děláte špatně. Zkuste si prodloužit mládí, a užít si život se vším co nabízí. Jak na to?

nalíčená žena

Zdravá strava

Strava je základem celkového zdraví člověka. Pokud do sebe ládujeme prázdné kalorie v podobě fastfoodů, tělo pouze ukládá tuky, ale spotřebovává energii, kterou potřebuje k jiným věcem, a ve výsledku jsme pak unavení, což se podepíše na našem vzhledu. Unavená pokožka se pomaleji regeneruje, má tendenci ztrácet pružnost a vitalitu. Ve stravě bychom také měli hledat dostatek antioxidantů, které jsou například v borůvkách, švestkách, nebo červených fazolích. Antioxidanty totiž zpomalují stárnutí.

Kolagen

Kolagen je bílkovinou nerozpustnou ve vodě, kterou si tělo po jistou dobu zvládá tvořit samo, a má účinky na tvar a vitalitu pleti, ale také se odráží v pevnosti nehtů, a kvalitě vlasů. V určitém věku však tělo přestává tvořit dostatek kolagenu, a musíme jej doplňovat jinak. Nejrychlejším způsobem je tekutý kolagen, tedy kolagenové nápoje, které obsahují alespoň 5000mg kolagenu v jedné dávce. Na českém trhu jsou nejlepším doplňkem stravy rozpustné nápoje Orca collagen, které obsahují v jedné dávce 6000mg kolagenu, ale také vitamín c, zinek, a spoustu dalších živin, které jsou účinné pro obnovu pleti a zpomalení stárnutí.

umývání tváře

Voda

Nesmíme zapomínat na pravidelný pitný režim, protože dehydratace se vždy podepíše na celém těle, včetně pleti, která je bez vody suchá, slabá, a působí nemocně. Hydratovat pleť je však potřeba i zevnějšku, tedy s pomocí různých hydratačních krémů.

Odpočinek

Tělo potřebuje pro dostatečnou regeneraci dostatek odpočinku, aby nabralo síly, a dokázalo zvládat každodenní nápor v podobě stresu, povinností, i fyzické námahy. Proto bychom neměli spánek odkládat, ani jej nijak zkracovat.