Ve standardní nabídce betonových desek na plot a sloupků pro betonové ploty je několik základních barev, zpravidla jde o šedou, světle a tmavě hnědou nebo okrovou. Pravdou je, že se tím obohatí oplocení kolem pozemku, kdy nejste závislí pouze na jedné barvě betonu, což by spíše připomínalo vojenské bunkry a podobné stavby, ale přece jen jde stále o omezený výběr barev. Ti z vás, co by rádi kombinovali barvu plotu s domovní fasádou tak, aby celkový koncept vytvářel harmonický soulad, tu mohou být omezeným barevným výběrem odrazováni a přecházet k jinému řešení oplocení pozemku.
To je ale škoda a je to navíc zcela zbytečné, jestliže máte povědomí o tom, že lze betonový plot natřít fasádní barvou. A to docela běžnou, určenou pro vápenné omítky, která dobře přilne a drží i na betonovém podkladu.
Barvu vám namíchají – značnou výhodou fasádních barev je nejen jejich snadná aplikace válečkem nebo štětcem či štětkou, ale také obrovský rozsah barevných odstínů. A nejste-li spokojeni s nabídkou již namíchaných barev, je možné vytvořit odstín na míru, v jednom nejmenovaném hobby marketu vám nabízí touto cestou až milion různých barevných odstínů na míru.
Barva se neloupe – fasádní barva je sice ředitelná vodou, ale není to totéž, co barva do interiéru, která by za dešťových srážek mizela z dohledu. Životnost fasádních barev je několik desítek let, nemusíte mít obavy z nějakého provizoria nebo nekvalitní náhražky.
Vícebarevné ploty – betonový plot nemusí být jen v jedné barvě po celé délce, klidně si můžete dovolit malovat v různých barvách střídavě jednotlivá pole mezi sloupky nebo střídat mezi sebou dvě barvy desek, čímž napodobíte šachovnici. S barevným plotem pak můžete lépe oslovit nejen vaši rodinu, ale i veřejnost na chodníku, a možná, že vás někdo i pochválí a pozeptá se, kdo vám plot stavěl, a čím a jak jste jej upravili do současné podoby.