Zdravý pohyb pro tělo i duši

Jste často unaveni z práce, a to nejen fyzicky, ale i psychicky? Nezapomínejte na pro tělo důležitý a nepostradatelný odpočinek. Pravidelný odpočinek a relaxace jsou velice důležité pro regeneraci organismu. Pokud trávíte většinu pracovního dne v kanceláři u počítače, pak je také důležité předcházet ztuhnutí svalstva a bolestem zad. Proto se poohlédněte po nějakém tom cvičení, které pro vás bude vhodné a bude vám vyhovovat. Jak aktivně využít volný čas?

joga

Každému vyhovuje jiný typ cvičení, někdo preferuje fitness centrum nebo běh, dalším zase vyhovují spíše klidnější aktivity. Pokud patříte spíše do druhé skupiny, i pro vás se něco najde. Vyzkoušejte cvičení, které je v posledních letech čím dál víc populární a oblíbené i mezi celebritami. Třeba i vy mu podlehnete a najdete se v něm.

Zaměřte se více na sebe samotné, soustřeďte se jen na svoji mysl, zapomeňte na stres, starosti a povinnosti a začněte cvičit jógu. Věděli jste, že při tomto cvičení se skvěle odreagujete a odpočinete si? Jednoduše vypnete mozek, zapomenete na chvíli na všechny povinnosti a jednoduše se budete oddávat vašemu tělu a soustředit se na jednotlivé cviky. Jóga je úžasným uklidňujícím cvičeníma téměř nic k němu nepotřebujete. Vystačíte si jen s pár důležitými věcmi.

relax

Čím se na lekci jógy vybavit?
· Pohodlné oblečení (legíny, tílko/tričko)
· Podložka na cvičení (jógamatka)

Pokud máte už všechno potřebné na jógu připravené, pak nezbývá, než vyrazit na první zkušební lekci a pokud vás tento typ cvičení nadchne, zakupte si na cvičení permanentku, aby vám už nic nebránilo v tom, začít chodit pravidelně na lekce jógy. Načerpejte sílu a energii, vyčistěte si mysl. Vaše tělo i vaše mysl to velice ocení a vy se budete cítit jako znovuzrození a nabiti přívalem nové energie. Získáte tak nový elán do života. Tak „Namaste“.