Dovolená pod stanem aneb vychytávky, které se budou hodit

Jelikož je v současnosti jednoduché koupit letenku v podstatě kamkoli, od dovolené pod stanem se trochu upouští. Rádi létáme do pětihvězdičkových hotelů s all inclusive a stan, oproti dřívější době, ustoupil do pozadí. Když se i přesto vydáte na dovolenou pod stan, určitě nebudete litovat.

Ještě před odjezdem si určitě mimo klasických věci, které si berete na dovolenou, nezapomeňte přibalit následující vychytávky, které vám pobyt usnadní:
táboření v lese

Špunty do uší. Ty se Vám určitě budou hodit, pokud nepatříte mezi táborníky, kteří ponocují do čtyř hodin do rána. Může se Vám například stát, že sousedé se o půl čtvrté ráno vrátí z diskotéky a ještě nehodlají jít spát. Tak si udělají svou vlastní diskotéku přímo u stanu vedle vás. Tehdy se Vám špunty do uší budou určitě hodit!

Svítilna. Jelikož na placech určených pro postavení stanu většinou nebývají lampy ani žádné světlo, je dobré mít s sebou svítilnu/baterku. Večer je totiž tma jako v pytli a je dobré si na věci ve stanu posvítit. V dnešní době má již každý telefon zabudovanou svítilnu, takže v krajní nouzi můžete použít i ten, ale pozor na vybití baterie. Tady se dostáváme k dalšímu bodu, který si rozhodně nesmíte zapomenout – powerbanku.

Powerbanka. V mnoha kempech je problém najít zásuvku s elektřinou a připojit si telefon. Když už ji například v umývárně najdete, musíte u telefonu stát a hlídat si jej, což je dost nepohodlné. Nebo budete muset škemrat v nějaké hospůdce, jestli by Vás mohli na chvilku připojit a nabít. Tomu všemu se dá předejít, když budete mít powerbanku, která v dnešní době vydrží až 7 nabití telefonu do 100 %.
posezení u táboráku

Pokud jedete jako správný tremp pouze s baťohem a co nejvíce nalehko, snažíte se co nejvíce zredukovat obsah baťohu, abyste nemuseli vláčet velkou zátěž. Je dobré si s sebou vzít například deku, kterou využijete jak u vody, tak na posezení před stanem. Protože věřte, že v letních měsících vás ráno ze stanu vyžene pěkné vedro. Stejně tak je super vychytávka nafukovací polštářek pod hlavu, který ušetří místo v baťohu a udělá vám velkou službu, když půjdete na kutě.