Jak by měla vypadat kuchyň?

Zařídit si kuchyň zcela podle svých představ je dobrý počin, i když může lézt do peněz. V tomto případě se ale šetřit nevyplatí, jelikož se jedná o místnost, kde se nejen vaří a konzumuje jídlo, ale často si sem vodíme i návštěvy. Proto by měla být kuchyň nejen plně funkční, ale rovněž by měla mít reprezentativní vzhled.

pečení taštiček

Obklady

V dobře zařízené kuchyni by nemělo chybět kvalitní obložení, nejlépe ve formě kachliček. Pokud nechcete utrácet, můžete sáhnout po tapetách, které se do kuchyně také hodí. Je však nutné vybrat si speciální druh, který je určen do kuchyně, případně do koupelny. Při vaření totiž vzniká mnoho páry, který by mohla způsobovat ničení tapet.

Spotřebiče

Spotřebiče jsou základním pilířem každé kuchyně. V něčem vařit musíte. Co však určitě nemusíte je koupit si jich iks. Zvláště, pokud máte menší kuchyňku vám budou jednotlivé spotřebiče spíše vadit, než aby vám při vaření pomáhali. Proto je dobré si koupit jeden dva, které dokáží zastat více práce. Dobrým příkladem za všechny je kupříkladu multifunkční mikrovlnná trouba, která funguje nejen k ohřívání pokrmů, ale můžete v ní například i péct nebo grilovat.
tři okna v kuchyni

Světlo

Bez kvalitní osvětlení si neuděláte ani housku se salámem, natož abyste zvládli vykouzlit mnohem složitější pokrmy. Důležité je mít dobře osvětlenou nejen samotnou kuchyň, ale také pracovní plochu. Proto je dobré nainstalovat bodová světla do skříněk nad linkou, která budou fungovat jako další světelný zdroj.

Vůně

Když nebudeme počítat sociální zařízení, nejvíce pachů se v bytě se generuje právě v kuchyni. A ne vždy se jedná o příjemnou vůni. Každému se občas stane, že něco připálí. Proto je vhodné mít v kuchyni kvalitní digestoř, která v reálném čase bude všechny pachy nasávat. Rozhodně nic nezkazíte ani tím, když občas použijete vonnou svíčku. Nemělo by se však jednat o žádnou silnou štiplavou vůni. Ta totiž nemusí jít pod nos dalším obyvatelům obydlí a navíc její vůni budete hodně dlouho vyvětrávat.