Jak se dostat do Chorvatska?

Chorvatsko patří mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace nejen Čechů, ale obecně Středoevropanů. Není se co divit. Je tam krásně. Tato zem v hojné míře oplývá nejen průzračně čistým mořem a nádhernými oblázkovými plážemi, ale také nabízí možnost navštívit nespočet zajímavých kulturních i historických památek. Žádný z výletníků by pak neměl minout možnost navštívit Plitvická jezera, případně nějaký další národní park, kterých je v Chorvatsku skutečně požehnaně. Způsobů, jak se do této oblíbené turistické země dostat, je hned několik.

Město Dubrovník

1.      Auto – asi nejoblíbenější dopravní prostředek, alespoň co se týče dovolené v Chorvatsku. To totiž není kdovíjak daleko, takže dojet tam autem není zas takový problém. Jet s vlastním vozem má celou řadu výhod. Člověk je svým pánem a může v podstatě zajet kam se mu zlíbí. Takto se můžete v rámci své dovolené přepravovat po celém Chorvatsku a navštěvovat místa, která zajímají vás, ne která jste nuceni navštívit cestovní kanceláří. Takový výlet autem je však obvykle dražší než cesta s autobusem, případně dokonce letadlem. Benzín není zrovna nejlevnější komodita a pokud budete chtít procestovat celou zem, čekejte, že se vám to trochu vleze do peněz. Na druhou stranu, na dovolené jedete jen jednou ročně, a to kdoví jestli, tak šetřit nemusíte.
Ostrov uprostřed jezera

2.      Autobus – druhý nejoblíbenější dopravní prostředek k cestování do Chorvatska. Pokud chcete mít klid a pohodu a poznávat nové krajiny i během cesty bez toho, aniž byste se museli celou dobu soustředit na řízení, je pro vás cesta autobusem ideální. Dnešní moderní autobusy jsou již plně vybaveny a maximálně pohodlné.

3.      Letadlo – ano, i letadlem je možné se do Chorvatska dostat. A dokonce to není ani kdovíjak drahé. Jedná se o nejrychlejší a nejpohodlnější způsob přepravy. Cena závisí na tom, zdali chcete letět turistickou nebo první třídou.