Portál pro pomoc ohroženým dětem v České republice

Na internetu najdete portál Šance dětem. Jedná se o jedinečný projekt, kde najdete informace z oblasti ohrožených dětí v České republice. Články jsou určeny především rodinám, kteří potřebují poradit, nebo se zorientovat v dané problematice, kterou aktuálně řeší. Dále pak všem, kteří se o téma zajímají. Odborníci, studenti, nebo prostě kdokoli, kdo se o dané téma zajímá. Právě odborníci a studenti zde najdou velmi důležité podněty. Portál je také určen dárcům, kteří by rádi pomohli, ale hledají důvěryhodné informace.
Samotné příspěvky nepíší laici nebo nadšenci, ale odborníci, kteří se problematikou zabývají.
přátelské gesto
Portál byl spuštěn v roce 2011 a jeho provoz zajišťuje Obecně prospěšná společnost Sirius. Cílem je nabídnout široké informace na jednom místě. Protože kvalitní informace často chybí a informovanost přispívá k prevenci ohrožení dítěte a usnadnění života rodičům, kteří například pečují o dítě se zdravotním postižením.
 děti v přístavu

Hlavní kategorie jsou členěny takto

·         Hledám pomoc– tato nabídka má dvě podkategorie a totiž dítě se zdravotním postižením a rodina v nepříznivé situaci.
·         Chci pomoci– určena především lidem, kteří se zajímají o možnost pomoci, najde zde veškerou legislativu a podobně.
·         Přečtěte si – podkategorie – Témata měsíce, Videa, Kvízy, V číslech, Ankety, O čem se mluví, Archiv
·         Odborná knihovna– velmi bohatá nabídka článků, publikací a videí, která je pro Vás kdykoli dostupná. A nabídka opravdu stojí za to.
·         O portálu– informace o portálu, provozovateli
·         Kontakty– nejdůležitější kontaktní osoby
 
V boční liště pak ještě najdete kategorie týkající se například návštěvnosti, webinářů, zajímavých odkazů.
Najdete zde také nabídku, co nejvíce zajímá ostatní čtenáře.
Portál je velmi interaktivní. To znamená, že kromě článků najdete také množství videí a webinářů.