Jste milovníci moře?

Patříte k milovníkům moře, prosluněných pláží, přímořských promenád, posloucháte rádi šumění vln a křikotu racků? Tak to se určitě už nemůžete dočkat prázdnin a dovolené, kterou budete trávit u moře. Autem dostupné Chorvatsko je jedním z nejnavštěvovanějších zemí pro české turisty. Česká republika nabízí mnoho zajímavých míst, kde se dá trávit dovolená. Hory, řeky, přehrady, hrady, zámky, kouzelná místa, která k nám jezdí obdivovat i cizinci, ale jedna věc nám chybí, a to je moře. Ne všichni po něm touží, ale po pravdě, kdo v životě moře neviděl, ten o hodně přišel, ale neví o tom. Neví, že přišel o pohled na nekonečnou vodní hladinu, za kterou když zapadne slunce, tak se oranžová barva rozleje po hladině.

moře

Neuslyší šumění vln, které neustále narážejí na břeh, i když je bezvětří. Pobyt u moře, to je pro některé terapie, na kterou se těší celý rok. Lehnout si na pláž, nemuset na nic myslet, okoupat se v moři a pak opět na slunci nabírat energii, která nám musí vydržet přes celou zimu do dalšího léta. Ale moře i léčí. Vlhký slaný mořský vzduch působí příznivě na naše dýchací cesty a pomáhá např. astmatikům. Slaná voda také pomáhá s mnoho kožními onemocněními, a protože slaná voda více nadnáší, je příznivá i při léčbě a rehabilitaci po nejrůznějších úrazech a při poškození pohybového aparátu.

moře

Pokud patříte k pravidelným návštěvníkům Chorvatského pobřeží, jezdíte i 2x ročně právě třeba ze zdravotních důvodů, není od věci popřemýšlet, zdali se vám nevyplatí pořídit si vlastní reality u moře. Pokud vám to zaměstnání dovolí, proč neodjet na měsíc i dva k moři a dát svému tělu pořádně spočinout. Máme krásnou republiku, ale musíme si přiznat, že nám aspoň kousíček moře chybí. Ale naštěstí je Chorvatsko dostupnou zemí, která nabízí řadu ubytování a my si můžeme moře do sytosti užít.

Tak hurá na prázdniny.