Problémy s erekcí trápí každého druhého muže po padesátce

S přibývajícím věkem má nezanedbatelné procento mužů stále častější problémy s dosažením erekce. Mnohdy může být na vině psychické vypětí, stres nebo únava, jindy však tento problém může indikovat vážnější zdravotní potíže. Kvalita sexuálního života se s přibývajícím věkem u většiny párů snižuje. Problémy s erekcí u mužů mohou navíc do značné míry narušit i jeho sebevědomí. Přitom se nejedná o problém, který trápí celou řadu mužů nejenom v pokročilejším věku.

Mnohdy je porucha psychického rázu

V první řadě je zapotřebí odlišit, zda je příčinou nedostatečné či špatně udržitelné erekce psychické vypětí, stres nebo třeba únava, popřípadě se jedná o vážnější zdravotní problém, který je zapotřebí řešit vhodnou medikací.

tradiční medicína

O erektilní dysfunkci je možné hovořit až v případě, kdy potíže přetrvávají déle než 6 měsíců. V takovém případ je většinou muži předepsána odpovídající medikace, která dokáže poměrně snadno tento problém vyřešit. Velmi často se však jedná pouze o dočasný problém, kdy příčinou může mít nadměrná konzumace alkoholu, kouření, nadměrný stres nebo nedostatek spánku. Ano, toto vše může mít negativní vliv na kvalitu erekce.

květ ženšenu

Korejský ženšen jako všelék na mužské libido i kvalitu sexuálního života

Korejský ženšen je znám po celá staletí pro své příznivé účinky nejenom v oblasti mužského libida a potence. Jedná se o rostlinu, která dorůstá výšky přibližně 15 cm, využívá se však spíše její podzemní část. Korejský ženšen svým vzhledem vzdáleně připomíná řepu. U nás ho můžete nejčastěji naleznout ve formě jemně namletého prášku či jako extrakt v některých doplňcích stravy na podporu erekce. Účinky korejského ženšenu jsou však poměrně pestré. Krom již zmíněné podpory libida, či zlepšení erekce má ženšen i příznivý vliv na imunitu, kvalitu spánku, nespavost nebo třeba paměť.