Hýbejte se denně

Ke zdravému životnímu stylu jednoznačně patří https://slovniky.lingea.cz/nemecko-cesky/odv%25C3%25A1zat pohyb. Nestačí jen se zdravě stravovat, je třeba i přiměřeně zatěžovat náš kardiovaskulární systém, počítá se jakýkoliv pohyb, který vám zrychlí dech. Patříte k aktivním lidem? Jezdíte na kole, chodíte do přírody, v zimě se věnujete lyžování, hrajete s dětmi míčové hry, všechno jsou to velice důležité aktivity, pokud na ně ovšem máme čas. Doba je uspěchaná a často nám nedává možnost volby a musíme upřednostnit práci, která nás živí před našimi aktivitami, které nás baví. Z práce chodíme unavení a na sportovní aktivity nezbývá mnoho času, než se setmí. Jenže únava z práce je převážně duševního charakteru a trochu sportu nás může rychle vrátit do pohody. Jenže jak to časově skloubit?

rotoped

Máte rodinný domek a na zahradě kousek prostoru? Měli byste si tam pořídit cvičební zařízení. Napadlo vás třeba mít na zahradě rotoped? Samozřejmě ne nějaký super moderní, který by zničil první déšť, ale nějaký, který už téměř dosloužil a je ještě škoda jej vyhodit do sběrného dvoru. Nebo co trampolína 305 cm? Víte, kolik se dá zažít legrace na trampolíně? Že je jen pro děti? Ale kdeže! Skákání na trampolíně je pro každého, v každém věku, a právě úkryt na vaší zahradě vám pomůže překonat ostych, který byste měli někde na veřejném místě. Zaskákat si na trampolíně, když vás nikdo nevidí, to se můžete odvázat a vyskákat se z problémů všedního pracovního dne. Pokud u toho nebudete moc výskat, tak to nikdo nemusí vědět.

trampolína

Uvolnit stres po náročném dni v práci lze ideálně sportem a pohybem. Máte-li možnost, i krátká procházka v rychlejším tempu se počítá. Není přece nikde řečeno, že se musíte procházet jen ve dne, i v podvečer a po setmění se dá krásně vyvětrat hlava, jde jen o to přesvědčit se, převlíknout se do sportovního a vyjít ven. Uvidíte, jak vám to udělá dobře na těle, ale hlavně na duši.