Mají instalatéři pohotovost?

Není pochyb o tom, že jednou z nejméně příjemných věcí, které se mohou v domácnosti stát, je prasknutí vodovodního či odpadního potrubí. Stačí jen pomyslet na ty škody, které může velmi rychle napáchat, zvláště pokud je ona prasklina větší.

Situaci navíc komplikuje i fakt, že naprostá většina tohoto potrubí je vedena ve zdech a stěnách, kam je obtížné se dostat. To také ztěžuje případné opravy a prakticky znemožňuje, abychom je prováděli sami. Nezbude nám tedy nic jiného, než se obrátit na instalatéra.

instalater4

Zde však narážíme na menší problém. Tyto nehody se obvykle stávají o víkendech, svátcích či v pozdním večeru. To samozřejmě nemá co do činění se slavnými Murphyho zákony, nýbrž s jednoduchým faktem, že v tuto dobu jsme doma a tak častěji pouštíme vodu. To také znamená, že je více namáháno a zatěžováno jak vodovodní, tak odpadní potrubí. Je tedy zároveň i mnohem pravděpodobnější, že se právě v tuto dobu projeví případné problémy.

To vše je samozřejmě hezké, ale co s tím? Kam zavolat? Mají instalatéři pohotovost, podobně jako například doktoři?

Zde je odpověď poněkud složitější. Záleží totiž na tom, zda se jedná o soukromníka, či zda jde o větší firmu. Ti, kteří pracují samostatně, totiž nebudou mít obvykle vypsány přesné hodiny. Avšak pokud jim zavoláte, zvláště pokud se s nimi již znáte, obvykle není problém, aby daný člověk přijel.

instalater3

U velkých firem pak skutečně praktikují to, že je zde nějaký zaměstnanec po celou dobu. Kdykoliv tedy zavoláte, vždy tam bude někdo, kdo k vám přijede a pomůže vám vyřešit váš problém.

Samozřejmě u obou variant pak musíte počítat s tím, že si za práci mimo klasickou pracovní dobu nechají připlatit. A je to jen pochopitelné, koneckonců místo aby byli například doma s rodinami jako vy, jsou u vás a pracují.

Jistě, to není nic příjemného, avšak prasklé či uvolněné potrubí je potřeba vyřešit co nejdříve. Věřte, že čekat do druhého dne, nebo dokonce přes víkend, se skutečně nevyplatí.