Špatná minulost i dojmy


Pakliže se podíváte do zahraničí, uvidíte, že lidé si na stavby i objekty umisťují solární elektrárny daleko častěji než u nás. Například v Německu, pakliže se půjdete podívat do nějaké městské zástavby, najdete snad na každém třetím domě nějakou solární elektrárnu. To samé i v ostatních velice progresivních státech, které kladou velký důraz na obnovitelné zdroje elektřiny. Čím to ale je, že u nás v Česku je solární elektrárna stále raritou?

sun-465936_640

Může za to zejména velká dotační akce v prvním desetiletí našeho století, protože díky obrovským kauzám a čachrám s veřejným rozpočtem získala solární energie punc takového velkého dotačního podvodu, na kterém se obohacují akorát kšeftaři a nejrůznější jiní. Přitom je to velice dobrý zdroj energie, na který nepotřebujete po původní investici takřka nic a dnešní možnosti jsou daleko za těmi, které byly před deseti či patnácti lety. Bohužel, dojem stále zůstává a vztah si veřejnost ještě stále k solární energii nachází, byť i dnes můžeme vidět, že roste počet nemovitostí, které se solárními panely či fotovoltaikou pyšní.

solar-2666770_640

A je to jenom dobře, protože je to skvělý způsob, jak si vyrobit něco, na čem jsme dnes smrtelně závislí a jak pokračovat v nějakém vlastním osamostatňování se. Díky čím dál slunečnějším dnům je i u nás nyní možné velice dobře hospodařit s energií právě díky solárním elektrárnám, které díky dotacím může pořídit opravdu každý. Byť stále musíte mít nějakou vlastní částku, jsou to opravdu zlomky oproti tomu, co byste museli zaplatit bez dotace. Navíc je třeba zmínit fakt, že na solární energii i na vašem domě můžete vydělávat, takže se vám nestane, že byste na tom zchudli, ba naopak.

Navíc se neustále rozšiřují možnosti, které překonávají zažité vědomosti o solární energii. Pakliže byste se chtěli dozvědět více, například co je to elektrocentrála 3000w, navštivte naše stránky, abychom vás také přesvědčili o tom, že solární energie je zkrátka budoucnost.