Sprchování před koupáním

Sprchová se před vstupem do bazénu je velmi důležité, abychom že sebe dostali nečistoty a ty se nedostali do vody, což platí i u našeho vlastního bazénu.

Sprchování před koupáním

Důležitý proces

Když jdeme na veřejné koupaliště, tak před samotným vstupem do bazénu jsou vždy sprchy, což má svůj význam. Jde tu především o čistotu bazénové vody. Péče o ní není totiž jen tak, protože musíme filtrovat mechanicky nečistoty, a ještě k tomu používat chemii, abychom se zbavili zelených organismů a voda měla vhodné pH. Když torzo přijdeme z venku, tak jsou na nás nečistoty, i když je třeba normálně nevidíme. Proto se musíme osprchovat mýdlem, aby odtekly odpadem a nedostali se do bazénu.

zastřešený bazén

Správně bychom se měli se sprchovat bez plavek, protože ty celou část nepořádku zachytí a celý tento proces potom postará https://www.euro.cz/byznys/tykac-nadeloval-1388406 smysl. Pozor bychom si měli dávat také na líčení, protože i kosmetika se do vody snadno dostává, a proto se doporučuje odlíčení. Naopak bychom měli používat krém na opalování, abychom byli dobře chráněni a za slunných dní se nespálili. Nezapomeňte na koupališti či doma na dodržování bezpečnosti.

Sprcha s teplou vodou

Na veřejném koupališti nemusíme nic řešit, protože sprchy tu už mají a mnohdy si můžeme nastavit teplotu vody. Doma to může být však problém, protože voda se dá většinou snadno natáhnout, ale jedná se o studenou. Ta nás může v létě ovlažit, ale když bude naše tělo rozpálené a my se budeme sprchovat ledovou vodou, tak teplotní rozdíl je velký, co není často pro tělo dobré a hodně lidem to není příjemné.

sprchující se muž

Řešení je jednoduché, protože si můžeme zakoupit zahradní solární sprchu. Její fungování je velmi jednoduché, protože nám stačí zapojit přívod studené vody a sprcha se už o všech postará, přičemž k tomu nepotřebujeme zapojení do elektrické sítě, protože využívá slunečního záření. Sprchy stojí v řádu pár tisíců, přičemž máme vlastní bazén či se chceme v létě ovlažit, tak je skutečně využijeme a nákupu nebudete litovat. V létě si tedy budete moci užívat koupání bez zbytečného znečišťování vlastního bazénu.