Nejbláznivější hotely světa

Ledové hotely
Tento typ hotelů je populární zejména v severní Evropě, a i ten nejstarší a původní stojí ve Švédsku, v Jukkasjärvi. Z ledu je tady úplně všechno: zdi, postele, talíře i „sklenice“ na baru. Kromě toho má hotel i „normální“ pokoje pro ty, kdo si chtějí užít prostředí, ale nechce se jim mrznout. Zatímco ledové pokoje jsou, samozřejmě, k dispozici jen v zimě, ty normální se dají zabookovat po celý rok. Kromě toho si návštěvníci mohou užívat několika restaurací, outdoorových aktivit, a v zimě i polární záři.
ledový hotel
Stromové domy
Toužili jste jako dítě po domku v korunách stromů? Nyní je vaše příležitost. Všude po světě se nacházejí hotely, koncipované jako hnízda, obtočená okolo stromů. Například La Cabane en l'Air, tedy doslova kabina ve vzduchu, má po celé Francii asi stovku domků, které si můžete pronajmout. Není to zrovna pětihvězdičkové bydlení, ale má nezapomenutelnou atmosféru. Jen byste se tedy neměli bát výšek. Francie se navíc pyšní i takzvanými bublinovými hotely, kde si pro změnu můžete užít noc v čemsi, co vypadá jako obří akvárium.

Jeskyně
Mezi cestovateli jsou mimořádně oblíbené jeskynní hotely. Narazíte na ně po celém světě, a na rozdíl od stromových domků jsou zcela vhodné i pro ty, kterým vadí i stání na stoličce. Kdysi dávno jsme v jeskynních žili všichni, a dnes se k tomu můžete vrátit, jen s veškerým luxusem 21. století. Kámen vytváří naprosto unikátní obrazce na stěnách, kterým se nemůže rovnat žádná malba. Jen byste tedy pro změnu neměli být klaustrofobici.
hotel v jeskyni
Costa Verde Hotel v Kostarice
Pamatujete si na tu scénu z filmu Madagaskar, kde se lemuři scházejí v havarovaném letadle? Tak přesně tak si můžete připadat v tomto hotelu. Vestavěný dovnitř Boeingu 727 Fuselage je jediný pokoj, ale nebojte, hned pod ním je restaurace. Že by konečně způsob, jak překonat váš strach z létání?