Jak zvládnout učení na nočník

Jako první bych vám chtěla napsat, abyste se nenervovali a nechali to na dítku. Samozřejmě mu můžete pomoci, nabídnout, nechat mu jej na hraní. Dítě se s ním totiž potřebuje prvně pořádně seznámit, aby se jej nebálo. Přece jenom, je to pro něj velká novinka. Pokud budete v klidu a budete jej zlehka vést k tomu, aby si na nočník sedlo, nemělo by se zbytečně vystresovat. Pokud budete dítko zbytečně nutit, pak se akorát zablokuje a na nočník už vám nesedne.
batole u nočníku
Jakmile se  dítě seznámí s nočníkem a naučí se na něj sedat beze strachu, pak jej můžete na nočník vysazovat po spinkání a klidně i během dne. Prostě když bude čas, nechte dítko bez plenky a zkuste jej hlídat. V letním počasí můžete nechat dítě bez plenky klidně celý den, sice se vám počůrá klidně šestkrát za dvě hodiny, ale postupem času na to přijde. S nočníkem by se dítě mělo seznámit asi kolem roku a půl. V té době totiž dítě většinou začíná ovládat své svěrače. Samozřejmě jsou mezi dětmi velké rozdíly, zatímco jedno umí chodit na nočník během pár dnů, dalšímu trvá nácvik klidně rok.
Pokud si dítě nemůže na nočník zvyknout a má s tím problém, pak na něj určitě netlačte, nočník prostě zase na chvíli schovejte a vytáhněte ho až třeba za měsíc. Až dítko zase zapomene, pak můžete začít znovu. Pokud dítě má z nočníku blok, pak můžete dítě zkoušet dávat rovnou na toaletu se zmenšovákem. Některým dětem to jde na záchodě lépe a navíc si mohou za odměnu spláchnout. Děti si pak připadají více jako dospělí, maminka přece taky nechodí na nočník.
roztomilá holčička
Jsou děti, které prostě na nočník chodit začnou až ke třetímu roku. Nenechte se rozhodit řečmi okolí a nechte to na dítěti, to nejhorší co můžete udělat je ho do toho nutit. Vašemu okolí zkuste vysvětlit, že s tím má prostě dítě problém a trvejte si na svém, že prostě dítě nutit nebudete.