Připomínkové dárky pro různé profese

Někdy je volba dárku, kterým chceme skutečně potěšit, celkem náročná. V případě některých druhů zaměstnání však lze vybírat takové dárky, jaké se s osobou a jejím bývalým, či stálým zaměstnáním pojí. Nejlépe se pak vybírá v případě řidičů z povolání, nebo lidí, kteří při své práci užívají, či užívali nějaké vozidlo. Proč? Jelikož pro tyto lidi lze na českém trhu snadno sehnat krásné modely aut, které mohou být přímou zdrobnělou replikou vozidla, kterým při práci sami jezdili, nebo jakým si jezdit přáli. Mimo to tak může bezděky začít drahá vášnivého sběratele. Jaké jsou v tomto ohledu možnosti?

Policisté

Ať už je oslavencem policista ve výslužbě, či momentální zástupce ochránců pořádku, nabízí se mnoho variant modelů aut, kterými můžeme potěšit. Například pamětníky, a muže zákona z bývalých režimů může potěšit model automobilu Škoda 1203 VB, v měřítku 1:43. O něco modernější model automobilu,kterým možná ještě stihli jezdit, je pak Škoda Favorit Policie z roku 1993, který se rovněž vyrábí v měřítku 1:43. Pro fanoušky, či bývalé zaměstnance policejních sborů jiných zemí jsou pak úchvatným dárkem modely jako třeba Audi A4 Polizei v měřítku 1:87, policejní Buick Century z roku 1995, či motocykl Yamaha FJR 1300A State Police.

policejní autíčko

Hasiči

Že jsou hasiči stále ještě nedocenění, to víme všichni. Někteří z těchto hrdinů denně riskují své životy, aby zachránili ostatní, a jejich majetek. Jaké modely hasičských aut budou skvělým dárkem pro tyto hrdiny? Zalovíte-li trošku v historii, jistě okouzlíte modelem Cadillac fire engine z roku 1933. Ještě historičtějším kouskem pak může být hasičský vůz Ford T z roku 1916. mezi modernější kousky pak patří třeba IFA W50 Hasiči Mlékojedy.

hasičské autíčko

Sanitka

Že jezdit se sanitkou není nic snadného, vědí především ti, kdo si tuto práci zkusili. Kolikrát se jedná o vteřiny, na nichž záleží lidský život, a v cestě stojí spousta překážek. Ideálními dárky pro lidi z tohoto oboru pak budou modely jako třeba RAF 22031 Rychlá zdravotnická pomoc 1987, historický model Tatra 13 1926 ambulance Bratislava, nebo Citroen H 1965 ambulance.