Připravte se tak, aby vás nepřekvapilo ani to nejhorší

Všichni moc dobře víme, jaké hrozby se v minulých letech objevily na scéně Evropy. To, co jsme si ještě nedávno nepřipouštěli, se stalo skutečností. K tomu, aby člověk nečekaně přišel o život při útoku, už není nezbytné, aby vypukla válka. Bohatě k tomu stačí pár pomatených mezinárodních teroristů anebo klidně i obyčejných lidí, kterým někdo vymyl mozek. A najednou se může každý civilní občan dostat do situace, o které se mu v životě ani nezdálo.

náboj

Z ničeho nic ho někdo může ohrožovat zbraní anebo nožem na místě, kde by ho to bývalo vůbec nenapadlo. Mnoho lidí tak v minulých letech vyrazilo za zábavou na veřejná a zdánlivě bezpečná místa a přišli přitom o život, protože se nemohli nijak bránit. Možná je proto ten nejvyšší čas si uvědomit, že tady taková situace existuje a pravděpodobnost, že nás postihne, nepříjemně narůstá. Možná je ten nejvyšší čas naučit se zacházet se zbraní proto, abychom tak mohli v pravý čas ochránit život nejen svůj, ale také život lidí, na kterých nám záleží. Nikdo z nás totiž neví, kdy někdo udeří.

náboje


Ovšem možnost se důkladně připravit má každý z nás. Ať už bude vlastníkem a legálním držitelem zbraní anebo jen sportovním střelcem, který moc dobře ví, jak se se zbraní zachází. Kvalitní a účinnou zbraň si člověk může pořídit již od několika tisíc korun a ani nemusí být nová, stačí navštívit kvalitní bazar zbraní.
A podobné je to i s výukou správného použití zbraně. Ten, kdo se chce naučit efektivně bránit, chce si zlepšit svou kondici anebo si prostě jen zastřílet, může navštívit některou z mnoha českých střelnic , kde vyjdou vstříc jeho požadavkům. Stačí si vybrat z přehledného seznamu, kde se rovnou dozvíte, o jaký typ areálu se jedná a co vám zde jeho provozovatelé nabízí. Výjimkou není ani možnost výcviku k získání střeleckého průkazu anebo možnost zápůjčky různých typů zbraní.