Tipy na rodinné výlety v Ostravě


Svět techniky

Nedávno vybudované technické muzeum v Dolních Vítkovicích na vysoké úrovni, které budete po celém odpoledni velice neradi opouštět s příslibem, že se zase musíte vrátit a projít, co jste nestihli. Fascinováni budou jak dospělí, tak děti.

Landek Park

Areál zahrnující turistickou stezku i cyklostezku, hornické muzeum, malou rozhlednu, sportovní vyžití pro děti i hospůdku pro rodiče. Na Landeku strávíte nezapomenutelný den. 
venkovní potrubí.jpg

ZOO Ostrava

Zoologické zahrady baví dospělé i děti. V ostravské ZOO se můžete rozhodnout mezi několika okruhy. Buď dáte přednost hlavní magistrále, nebo se třeba vydáte stezkou vody, kde v mnohem větším klidu budete moci mimo jiné pozorovat i ptačí dravce. V ZOO nedávno vybudovali nový pavilon evoluce, můžete se zúčastnit také krmení hrochů. Pokud toužíte po celodenním výletu, který nadchne jak větší děti, tak ty v kočárku, neváhejte.

Halda Ema

Halda kuželovitého tvaru nacházející se na Slezské Ostravě. Výhodou výstupu je možnost zvolit kratší strmější stezku nebo se vydat na okolo. Jedná se o relativně krátkou procházku, takže doporučení pro náročnější turisty – vydejte se turistickou stezkou přímo z centra Ostravy. Ale pozor – na Emu se s kočárkem nedostanete.

Miniuni

Svět miniatur vám nabídne výlet po zmenšeninách světových památek (pyramidy, šikmá věž v Pise, Eiffelova věž), a to vše za jednu, dvě hodinky. Děti budou nadšené jak z historie, tak z minivláčku, který mezi památkami projíždí.

Vyhlídková věž Nové radnice

V centru Ostravy poblíž nádherných Komenského sadů, kde můžete strávit příjemné odpoledne s dětmi, ať už jízdou na kole, kolečkových bruslích nebo třeba piknikováním, se nachází radniční věž, na kterou můžete vystoupat a rozhlédnout se po industriálním okolí Ostravy.
kruhový objezd.jpg

Planetárium Ostrava

Několik let zrekonstruované ostravské planetárium na kraji Poruby nabízí návštěvníkům mnoho interaktivních stanovišť, na kterých zakusí vesmírnou a fyzikální realitu v praxi. Těšit se můžete na let raketou, skok na měsíci, programování Marsbota a mnohé další.

Vzhůru na výlety!