Zvolte správnou techniku hned na začátku

Na začátku kariéry každého malíře, či umělce stojí jedna důležitá otázka. Jakým stylem se chce vydat a jakou techniku k tomu zvolit. Možná by Vás překvapilo, jak jsou jednotlivé styly kreslení a malování různě náročné. Někdo dokáže stvořit mistrovské dílo s paletou temperových barev a někdo jen s pastelkami.

A jestli právě Vy nejste žádní profesionální malíři, ale chtěli byste se jimi stát nebo si občas něco nakreslit jen tak pro radost, jste tady správně.
barvy v tubě.jpg


1.      Temperové barvy


Jednou z nejvýznamnějších technik je malba pomocí temperových barev. Výhodou je, že díky složení temper můžete vytvářet jakékoliv odstíny, které si zamanete. Důležitou roli zde hraje voda. Moc vody v kombinaci s temperami vytvoří příliš světlý až průsvitný tón a naopak málo vody vytvoří hrudky, které již nepůjdou přemalovat.


2.      Vodové barvy


Přestože se to na základní škole mohlo zdát nemožné, s vodovými barvami lze vytvořit nádherné obrazy. Dnes seženete nejrůznější druhy vodových barev, se kterými můžete příjemně pracovat. Jen je třeba podotknout, že mluvíme o něco kvalitnější formě vodových barev – akvarelových barvách. Jejich výsledek sice bude mít méně krycí efekt, ale to je to, co je na akrylových barvách krásné.
potřeby na malování.jpg


3.      Fixy


Možná vás to překvapí, ale i s fixy můžete nakreslit krásné věci. Nejedná se totiž o ty klasické fixy, ale o umělecké fixy, se kterými mžete stínovat a s obrazem si vyhrát do posledního detailu. Na trhu existuje několik značek, které tyto fixy vyrábí a prodávají je v rozmarném množství barevných odstínů. Pro techniku s fixy je dobré mít speciální papíry, na nichž se fixy dobře mísí a barva se nerozpíjí.
skica a tužky.jpg


4.      Pro nejmenší


Nezapomínáme i na ty nejmenší. Máte doma malého umělce, který je ještě batole? I pro něj se najde kvalitní vybavení. Ať už to jsou voskovky se třemi hrany, fixy, pastelky, vše je upraveno pro děti, aby se jim dobře pracovalo.