Položme si otázku, co že to stojí za stále rostoucí popularitou mobilních domků a domů. Na první dobrou, by se dalo odpovědět, že jednoduchost. Základní typy mobilních domků jsou do jisté míry omezeny rozměry. Jsou široké kolem čtyř metrů, na délku mají od osmi po třináct metrů. To není mnoho. Jenže mají dokonale rozvržený interiér. Pokoje sice nejsou tak velké jako u klasických domů, nic méně v domcích je vše, co člověk k pohodlnému životu potřebuje. Poměrně velký obývák, na nějž zpravidla navazuje plně vybavená kuchyně. V ní nechybí velký sporák, trouba, mikrovlnka i myčka nádobí. Samozřejmostí je prostorný pracovní stůl i dřez.
Kromě těchto dvou, téměř nutných, prostor najdete standardně v mobilním domku v Praze i plnohodnotné sociální zařízení. Sprchový kout, osobní umyvadlo a také splachovací záchod. V každém mobilním domku jsou minimálně dvě ložnice, pokud si zákazník nenechal mobilheim postavit dle vlastních dispozic s jednou ložnicí. Jak je vidět, v mobilním domku se dá pohodlně bydlet. Jeho velké pus je ale rovněž v tom, že pořízení mobilního domku nemusí být, tak říkajíc natrvalo. Prostě si jej koupíte a necháte si jej usadit na svůj pozemek. A pak se to stane. Vyhrajete v nějaké loterii balík peněz. Když se rozhodnete výhru proměnit ve velký dům, mobilní domek nemusí překážek. Po dobu výstavby svého zámečku v něm budete mít své zázemí. Ideální situace pro dohled na stavbě.
Po kolaudaci novostavby se přestěhujete a mobilní domek prodáte. Nový majitel si jej odveze. To co po něm zůstane, patky či jiné ukotvení, jednoduše necháte vykopnout, a terén upravit. To je ale jen jedna výhoda mobilního domku. On totiž nemusí sloužit jen pro trvalé bydlení. Může z něj být vaše krásná a pohodlná rekreační chata, nebo praktický zahradní domek. Funkcí má mobilní domek spoustu. V neposlední řadě je rovněž skvělou náhradou pro dřevěné chatky v turistickém ruchu.