Svého syna podporujte za každých okolností

Uvědomujete si, že Vy, jako rodič, rozhodujete o tom, jak se bude Vaše dítě rozvíjet? Pokud syn inklinuje k hokeji, nenechte to jen tak. Zapište syna do hokejového klubu, který dohlédne na rozvoj jeho dovedností . A neříkejte si, že budete investovat do výzbroje a on toho za chvíli nechá.

hokejsta

Motivace je důležitá!
Když má syn sportovní nadání a talent, a baví ho právě hokej, záleží jen na Vás, jakou zvolíte motivaci, aby u tohoto sportu vydržel co nejdéle! Jen Vy víte, o jakou řeholi a sebekázeň vůbec jde. Ale také o silnou a pevnou vůli! A to dětem občas schází, viďte?


Ale má něco z Vás. Tak jaké jste byl dítě Vy? Toho se držte, až budete svého syna motivovat v nejtěžších chvílích jeho hokejového života!

  • Sám moc dobře víte, že každodenní ranní vstávání v brzkých hodinách, bude jistě po nějakém čase problém.
  • Vyčerpání a únava po každém tréninku.
  • Možná se hokej dotkne i školních výsledků. S tím musíte počítat.

Ale nesmíte syna odradit, aby toho jednou nelitoval. Jako možná právě Vy dnes.
Jakpak to asi vypadalo doma u Jágrů? Nebo u Šléglů? Nebo u Dopitů? Věřte, že úplně stejně, jako nyní u Vás doma. Než malí Jágrové a Dopitové pochopili, že hokej je jejich životní cesta, museli překonat sami sebe. Museli zjistit, že hokej je jejich smysl života, a to za plné podpory a úplného porozumění rodičů.
Také odjížděli na hokejová soustředění v kempech mimo domov a bez rodičů. Ale věděli, že jim rodiče fandí, že za nimi stojí a že udělají cokoliv, aby se synové mohli hokeji věnovat naplno. Teprve v dospělém věku si ale ty mladé hokejové hvězdy s nadějí na hvězdnou dráhu v hokeji uvědomili, že nebýt rodičů, nikdy by se jim sen nesplnil!

hokej

Neskrblete tedy motivací, neklesejte na mysli, když se synovi nebude dařit ve škole tak, jak byste si představovali. Možná právě z něj vyrůstá hokejová hvězda. Všechno se časem vyrovná.