I cvičení má svá pravidla. Měli byste se před tréninkem najíst nebo je lepší cvičit na lačno?

Rozhodli jste se, že budete hubnout a chcete dosáhnout ideální váhy nejen zdravou stravou ale i cvičením? Poradíme, jak dosáhnout těch nejlepších výsledků.

I cvičení má svá pravidla. Měli byste se před tréninkem najíst nebo je lepší cvičit na lačno?

Zdravá a vyvážená strava a dostatek pohybu. To jsou dvě základní věci, které jsou klíčem k úspěšnému shazování kil. I cvičení má ale svá pravidla, a pokud budete cvičit špatně, kýžených výsledků dosáhnete mnohem pomaleji a mnohdy se to nepovede vůbec. Člověk by se měl naučit trénovat co nejefektivněji a všechno hodně závisí i na tom, zda budete nebo nebudete před cvičením jíst. Důležité je také ale to, co jíte.

pexels-photo-2247179

Na prázdný žaludek se nejlépe cvičí ráno

Jíst nebo nejíst před tréninkem https://www.bmikalkulacka.cz/jist-nebo-nejist-pred-treninkem-cviceni-na-lacno-ma-vyhody-i-negativa to je otázka, kterou by si měl položit každý začátečník. Až časem zjistíte, co vám nejvíce vyhovuje, ale jedno je jasné, jestliže se rozhodnete začít cvičit a je pro vás příjemnější dát si do těla s prázdným žaludkem, cvičte vždy jen ráno. Ráno ihned po probuzení se mnoha lidem trénuje nejlépe, budete se cítit ještě plní energie a celkově se skvěle nakopnete do nového dne. Pokud byste chtěli jít cvičit až později během dopoledne nebo až někdy odpoledne, je nemyslitelné, abyste do té doby nejedli. Příjem potravy je i během hubnutí důležitý. Vyhnete se tak i nepříjemnému strašáku jménem jo-jo efekt.

pexels-photo-1640777

Navíc pokud je vaším cílem především spalování tuků, mnohem lépe vám to půjde na lačno. Jestliže chcete rýsovat pouze své svaly, malá svačinka před cvičením je naopak žádoucí. Tuky se však vždy spalují lépe s prázdným žaludkem. Když totiž cvičíte, tělo si bere sacharidy, pokud je nemá k dispozici, začne si brát energii z tuků a to přesně potřebujete.

Pozor na únavu a vyčerpání

Někomu ale naopak nejde cvičit na lačno. Pokud víte, že se bez jídla nenakopnete, může vám hrozit brzké vyčerpání a během tréninku se velmi rychle unavíte. To snižuje efektivitu cvičení a to nehledě na to, že se mohou přidat i zdravotní komplikace. U slabších jedinců může dojít až k omdlení. Je tak lepší sníst alespoň něco menšího, třeba kousek ovoce a pak teprve se pustit do cvičení.

Poslouchejte své tělo, ono vám napoví. Časem sami zjistíte, co je pro vás nejlepší.