Klasická x americká hypotéka

V portfoliu většiny bank už dnes nenajdete pouze běžný hypoteční úvěr, ale i americkou hypotéku. Jedná se o dva zcela rozdílné produkty, i když jejich název může leckdy klamat. Jak si vybrat správně? Který produkt je určen na co? A jaké jsou nejdůležitější rozdíly mezi nimi?

růst peněz

Podle statistik má z některým z úvěrových produktů zkušenost každý druhý Čech. Alarmující zjištění, ovšem při dnešní ceně nemovitostí a vysokému standartu života se není čemu divit. Mnoho lidí však stále uvažuje racionálně a volí úvěr jen v případě krajní nouze a za účelem pořízení vlastního bydlení. I z tohoto důvodu můžeme v řadě bankovních i nebankovních společností narazit na hypoteční úvěry, které jsou danému žadateli upraveny na míru. Výhodou je nízká roční úroková sazba, benevolentní podmínky nebo delší doba fixace.

sjednávání hypotéky

I když v současné době banky doslova bojují o každého nového klienta, kterému by mohly takový úvěrový produkt nabídnout, není to až tak jednoduché. Proti nim stojí složitá legislativa, která vyžaduje po bankách každého nového žadatele o úvěr dostatečně prověřit. Podmínky se každým rokem zpřísňují a výhodnost takových úvěrů už je poněkud na pováženou. Přesto patří hypoteční úvěry stále mezi ty nejvýhodnější na českém úvěrovém trhu.

Účelovost

Pokud se podíváme na dva základní druhy hypoték, zjistíme, že podobný mají mnohdy jenom název. Běžný hypotéka na bydlení je ryze účelový produkt, může být tak sjednán pouze za účelem, který stanovuje banka. Většinou tento úvěr umožňuje realizaci vlastního bydlení, ať už výstavbou, rekonstrukcí nebo koupí nemovitosti.

Americkou hypotéku řada lidí volí pro její benevolentnost. Ta je ovšem mnohdy vykoupena vyšší úrokovou sazbou, kratší dobou fixace nebo menší maximální hodnotou půjčky. Krom bankovního sektoru je možné si půjčit i v tom nebankovním, který cílí na žadatele, kteří v bance neuspěli. Americká hypotéka bez registru Fahd.cz je jistě úvěrový produkt, který dokáže zaujmout.