Řbitov zvířátek (2019)

Louis Creed (Jason Clarke) se stěhuje se svou rodinou do domu nedaleko městečka Ludlow. Nedaleko od domu v lese se nachází hřbitov, kde místní pohřbívají své mazlíčky. Když zemře kočka Louisovy dcery Church, soused Jud mu prozradí, že starý hřbitov nedaleko hřbitova zvířátek může přivést mrtvého zpátky do života.  Muži společně provedou rituál, který se po zbytek filmu bude mnohokrát opakovat. Pokud mají kočky devět životů, jistě nikoho nepřekvapí, že se kocour Church bude ve filmu objevovat i po své smrti. Kolik životů mají ale lidé? To je zajímavá otázka, kterou začne Louis řešit po hrozné nehodě, která se stane během oslavy narozenin jeho dcery. Změní totiž narozeniny v pohřeb.

filmový navíják

Příběh byl zfilmován již v roce 1989 a to velmi věrně, protože byl scénář napsán samotným Kingem. Ten se ve filmu objevuje jako kněz v pohřební službě.

Režiséři Kevin Kölsch a Dennis Widmyer přicházejí přesně po 30 letech, aby nám příběh vyprávěli znovu. O originálním zdrojovém materiálu smýšlejí velmi vážně a příběh je tak velmi věrný Kingovu románu. Režiséři odvádějí dobrou práci při vytváření atmosféry, a to zejména v několika živých snech a představách Louisovy ženy. Ta má časté záblesky zážitků z posledních dnů života její sestry, která tragicky zahynula.
mainská mývalí kočka

K věrnosti příběhu a k dobré podívané přispívají také herecké výkony. John Lithgow se blýskl jako Jud Crandall, laskavý soused Creedů, Jeté Laurence září jako jejich dcera, která poutá daleko více pozornosti než její mladší bratr Gage. Clarkovy modré oči se stávají stále vzdálenějšími a pronásledovanými, když se dostává do šílenství a zármutku a pomalu se začíná hroutit.

Hřbitov zvířátek je bezpochyby jeden z Kingových nejděsivějších a nejtemnějších románů. Natolik, že sám autor přiznal, že kdysi přemýšlel, že ho ani nevydá. Zkoumání zármutku a šílenství v kombinaci s tou nejstrašnější tragédií, kterou může rodič prožít – smrtí dítěte.