Milenecký vztah až do smrti

O pohádkovém vztahu dvou milujících se partnerů sní většina z nás. Bohužel jen sní, neboť takových partnerských soužití je mezi námi skutečně jako šafránu. Proč stále narůstá počet rozvodových řízení, který převyšuje množství svatebních obřadů? Proč se lidé rozcházejí již po několika letech, vždyť se přece milovali a museli jít k oltáři nebo na radnici po zdravé úvaze a s čistou hlavou?
nosit ženu na zádech

Co je to štěstí

Aby byli dva lidé spolu šťastní, ve skutečnosti vůbec nepotřebují nadstandardní majetkové zázemí, drahá auta, šperky, starožitný nábytek. Jsou to právě ty maličkosti, které životní mozaiku vyplňují společnými silami. Schopnost tomu druhému naslouchat, podělit se s ním o jeho zájmy a záliby, o jeho štěstí, tomu se říká sdílení. Sdílet se s druhým člověkem však v dnešní době mnoho lidí nedokáže. Bohužel.

Komunikujte mezi sebou

Partnerská komunikace je alfou a omegou každého vztahu. Povídejte si o všem, co vás zajímá, ale i trápí. Vzájemná důvěra je to, co dělá vztah vztahem, jinak to nemůže fungovat. Bez zábran se jeden druhému svěřujte i se svým tajemstvím. Ta nejniternější bývají ohledně zálib ve volném čase a také v intimní oblasti – v sexualitě. Jistě to dobře znáte – je snadné někomu se pochlubit, jaké jídlo nám chutná, ale mnohem obtížnější je odkrýt své nitro, co se týče sexuální touhy a uspokojení.
spojené ruce

Společné záliby

Pokud objevíte partnera, který vás vzrušuje svou povahou, líbí se vám fyzicky a zároveň máte společné záliby, gratulujte si . Máte obrovské štěstí a snažte se jej udržet co nejdéle. Třeba až do smrti, jak se to naznačuje ve filmových pohádkách. V zásadě však nemusí jít přímo o společné zájmy, jde spíše o schopnost s tím druhým provádět činnost, která se i nám líbí, a naplňuje nás. U mnoha spokojených párů to funguje řadu let, jako příklad můžeme uvést nadšeného horolezce a vodáka, který se seznámil s dívkou na svých toulkách krajinou v jezdeckém oddíle. Mladík začal jezdit na koni a dívka s ním s radostí splouvala divoké řeky. Oba byli nadšení a „jestli nezemřeli, provádí to dodnes“, praví se v pohádce.

Intimnosti

Jistě, že sex je přirozenou lidskou potřebou, tou je ovšem i objímání, mazlení, něha, partnerské jemné masáže, doteky. Ve skutečnosti je právě mazlení, polibky a doteky to nejsilnější, co nás k partnerovi táhne. Být mu co nejblíže a dotýkat se jej, to je to pravé, co spojuje každý vztah. Dokonce i vůně kůže a potu (pochopitelně jemného, s patřičnými hygienickými návyky) je to, co nás uklidňuje a naplňuje štěstím. Aneb jak pravil poeta: „člověka někdy potěší i pouhá maličkost…“